Cessie ze Čtyř dvorů

narozena 17.4.2008

pohlaví - fena

matka: Christine Sweety Donnevara

otec: Ideal Caress Donnevara

dlouhosrstá, výška 61,5 cm

HD 0/0, ED 0/0

výstavy: Český junior šampion, CAC..., Klubový šampion

zkoušky: ZZO, ZOP, BH, FPr 1, FPr 2

 

 

Cessie - alis Essy se narodila 17.4.2008 v chovatelské stanici Ze Čtyř dvorů, vrh C, maminkou je Christine Sweety Donnevara, dlouhosrstá fenka, a otcem je Ideal Caress Donnevara, také dlouhosrstý pejsek.Essy je moc podobná své mamce, je také dlouhosrstá, má pěkný pigment bílé srsti.

Naší rodinou prošli tři němečtí ovčáci, a bílý ovčák byl náš velký sen, a když naše ratolesti trochu povyrostly, přišla vhodná doba podívat se po očku po vysněném pejsku. A vše se zdařilo na jedničku. Essy je opravdu tím pejskem, o kterém jsme pořád snili.

Essy doslova miluje malé děti, našim dvojčatům byly 4 roky, když jsme si ji přivezli a ona se stala jejich kamarádkou. Běhá s nimi po zahradě, hraje - hrabe si na písku, v létě se koupe v bazénku. Obě děti jsou pod neustálým dozorem, neboť je pořád hlídá.

Její povaha je charakteristická pro bílého ovčáka, rodinný pejsek milující svojí  rodinku, hlavně děti, hýřící stále dobrou náladou, v roli hlídače je ostražitá, k cizím lidem je někdy zdrženlivá, ale to vždy jen chvilku.

 Je učenlivá a pracovitá, ale velká drezůra se ji nelíbí. Ráda stopuje, ale obrany se ji pod kůži moc nedostaly. Ale co není, může ještě být.